Auto - ubezpieczenie samochodu OC i AC
Forum ubezpieczeniowe
» Witam,mam pytanie czy należą mi się pieniądze po mojej byłej teściowej.Zostałam wdową i ponownie wyszłam za mąż.Moje pytanie dotyczy teściowej z pierwszego małżeństwa po którym zostałam wdową.Dziękuję
» Czy mozna wydrukować z waszej strony druczki do opłat za ubezpieczenia .
» Ile kosztuje jednoroczne ubezpieczenie nnw?
» Posiadam ubezpieczenie mieszkania od zalań i innych zdarzeń losowych. Gdy zaleje mnie sąsiad to mam uruchamiać własne ubezpieczenie czy iść do sprawcy i upominać się o ubezpieczenie z jego polisy. Co mam zrobić gdy sąsiad nie ma żadnego ubezpieczenia?
» Czy zniżki oc zgromadzone z ciągnika rolniczego przechodzą na samochód osobowy ??
» Jestem współwłaścicielem samochodu i chcę wykupić na niego pełne ubezpieczenie (OC, AC itd.) Główny właściciel auta zmarł kilka miesięcy temu. Czy agencja ubezpieczeniowa będzie robiła jakiś problem z tego, że nie jestem głównym właścicielem? Auto wszak musi być ubezpieczone.
» Witam. Posaidam grupowe ubezpiecznie zakładowe.Wysokość skłądki wynosi 49.70 zł. Przebywałem 46 dni na oddziale somatycznym w szpitalu psychiatrycznym, dowiedziałem sie, ze nie moge liczyc na odszkodaowanie z tego tytułu, chciałbym dowiedziec sie dlaczego, gdyz opieka całodobowa jest sprawowana. Czy mam szanse na to odszkodowanie? Pozdrawiam
» Witam , mam grupowe ubezpieczenie w pracy ,czy mogę indywidualnie dopłacać co miesiąc by zwiększyć swoją wartość ubezpieczenia ?
» Czy zniżki z motoroweru przechodzą na auto?
» Dzień dobry. Mam 25 lat i od 5 lat jestem jedynym właścicielem ciągnika rolniczego, na który co roku wykupuję polisę OC. Teraz planuję zakup pierwszego samochodu. Czy dzięki polisie na ciągnik mogę liczyć na zniżki OC na polisie samochodu?
» Jestem dopisany jako współwłaściciel do samochodu. Po jakim czasie będę miał pełne zniżki? Jaka jest cena ubezpieczenia przyczepki lekkiej? mam 28 lat
» Proszę uprzejmie o odpowiedź,czy mając ubezpieczenie grupowe w pracy, mogę ubiegać się o odszkodowanie po śmierci byłej teściowej?
» W jakim terminie jest wypłacane świadczenie za śmierć taty, i teścia?
» Czy w przypadku likwidacji szkody z AC również się traci zniżkę w OC Pozdrawiam , czekam na odpowiedz ,
» Witam jeżeli mąż wykupił w swoim zakładzie pracy dodatkowe ubezpieczenie grupowe PZU po czym ubezpieczył również mnie to czy kwota świadczenia za urodzenie dziecka będzie przyznawana na parę czy na osobę? Dodam że ubezpieczył mnie w okresie w którym nie byłam jeszcze w ciąży .
» Mój syn był uczniem liceum miał 19 lat i był ubezpieczony w szkole. Był sprawcą wypadku kierując samochodem kolegi w którym obydwaj zginęli.Syn był pod wpływem alkoholu. Mam pytanie czy przysługuje mi odszkodowanie za jego śmierć.Z góry dziękuje za informacje.
» Czy można pokryć szkodę z OC przyczepy przepychanej ręcznie, która takową szkode wyrządziła na innym pojeździe.
» Witam pracowalem w anglii i tutaj mialem ubezpieczony samochod, mam 9 lat znizek, ubezpieczenie skonczylo mi sie w kwietniu tego roku.W Polsce natomiast mam samochod takze ubezpieczony ale bez znizek, polisa jest juz kontynuowana juz drugi rok, w lipcu sie konczy.Teraz mam pytanie czy moge wyciagnąc te znizki z anglii i podlaczyc je do mojej polisy w Polsce, kiedy to najlepiej zrobic zeby nie stracic takich znizek? Dziekuje za odpowiedz.
» czy mozna ubezpieczyc auto na 1 miesiac
» Witam.Mam 32lat i dwoje dzieci w wieku 10-12 lat.Jestem zarejestrowana w PUP i tam siebie i dzieci ubezpieczam.Czy jest taka mozliwośc abym mogła siebie i dzieci dodatkowo ubezpieczyc w Pzu.Dodam ,że sama wychowuję dzieci.Pozdrawiam
» Mam wykupione ubezpieczenie komunikacyjne Auto Pomoc z rozszerzeniem na zagranicę w wariancie Super. Pod jaki numer telefonu muszę dzwonić wrazie awarii samochodu na terenie Niemiec?
» Kończy mi się ubezpieczenie OC i AC w niedziele. A nowe moge wykupić dopiero w poniedziałek. Mam duże zniżki. Czy jeden dzień zwłoki wpłynie na cenę?
» Mój ojciec zmarł nagle. Wiem że był ubezpieczony na życie w PZU ale nie znalazłem jego polisy. Co mam zrobić aby dowiedzieć się o warunkach ubezpieczenia i realizacji odszkodowania?
» Witam. Jaka będzie wysokość naliczonych zniżek ubezpieczenia OC w przypadku gdy samochód ma trzech współwłaścicieli, którym przypada po 20 30 i 40% zniżek?
» Jestem pracownikiem Banku, złozyłam deklarację przystąpienia do grupowego ubezpieczenia typu P PLUS. Uposażyłam córkę, ale mam wątpliwość. Córka ma teraz 2 latka,gdybym (odpukać) zeszła z tego świata, jak zostałyby wypłacone środki córce? Drudie pytanie - jaka jest obecna kwota wypłaty w związku ze zgonem wskótek nieszczęśliwego wypadku?
» witam, od 4 lat mam polisę "uśmiech Dziecka"ze względów finansowych mam problem z jej opłatą.czy można zrezygnować,co się dzieje z pieniędzmi wpłaconymi do tej pory.byłaby to suma ponad 6tysięcy złotych?proszę o odpowiedź,dziękuję.
» Witam, mam taką sytuację. Mój brat i tata są właścicielami samochodu. tata miał 60 % zniżki i na brata te zniżki przeszły. Brat jadąc POD WPŁYWEM ALKOHOLU uderzył w barierki bez kolizji z innym uczestnikiem ruchu. Ile tata straci zniżek?
» urodzilam dziecko , uczę się w związku z czym jestem ubezpieczona grupowo na mojego tate w zakładzie , czy moj tata moze dodac do tego ubezpieczenia moje dziecko oraz czy naleza mi się pieniądze za urodzenie dziecka?
» czy ubezpieczalnie interesuje kto spowodował wypadek jeśli podam numer polisy i podpis właściciela pojazdu?
» czy po śmierci ojca należą mi się jakieś odszkodowanie z ubezpieczenia pzu które mam w zakładzie pracy
» Czy należą mi się jakieś pieniądze z grupowego ubezpieczenia po śmierci teścia jeżeli jestem w separacji z mężem .
» Mam 21 lat i jestem współwłaścicielem samochodu ,który chcemy sprzedać.Po jakim czasie muszę zarejestrować inny samochód ,żeby nie przepadły mi zniżki.proszę o odpowiedz
» Mam pytanie moja ciotka ma 60%zniżki i ma na siebie zarejestrowane 2 auta czy w przypadku kolizji jednego z nich ile utraci zniżki? i jak długo potrwa odzyskiwanie ich ?
» czy po spowodowaniu stłuczki moim autem którego współwłaścicielem jest ojciec on tez straci zniżki na swoim aucie
» Jeżeli nie przyznano mi nieprawidłową zniżkę za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia AC(za wysoka zniżka) i przez rok to nie zostało skorygowane, to czy przy wznowieniu polisy zniżka z poprzedniego roku będzie uwzględniona? (cały rok bezszkodowy)
» Mam 60% zniżki w OC. Chcę zgłosić szkodę. Pytanie: czy w kolejnym roku bezszkodowej jazdy uda mi się "odrobić" stratę i znowu będę mieć 60% zniżki?
» mam pytanie dokonałem w tym roku dwóch stłuczek z moje winny dwóch samochodów które są zarejstrowane w dwóch różnych firmach jedno jest na tate a drugie na mnie i na tate i. tata miał 60% zniżek ile spadnie zniżek w takim przypadku ??
» Kupiłam auto z bratem jako współwłaścicielem, jednak on nie będzie nim jeździł. Czy mogę wykupić oc tylko na siebie?
» Witam. Złamałem sobie reke w domu, czy posiadając ubezpieczenie pracownicze grupowe należy mi się odszkodowanie?
» czy po śmierci dziadka należy mi się odszkodowanie z ubezpieczenia grupowego PZU?
» Mam ubezpieczenie OC.Wracam jutro z Austrii do Polski a möj samochod cos dziwnie chodzi ,obawiam sie ze mi stanie na trasie.Co mam wykupić zeby mnie odholowano i udzielono pomocy w razie jak by mi stanął na autostradzie?i co obejmuje oc za granicä?
» jakie dokumenty sa potrzebne do ubezpieczenia zdrowotnego i czy obowiazuje ono za granica?
» Witam.Mam pytanko odnośnie zniżek. W jaki sposób mogę sprawdzić, ile procent obecnie przysługuje mi zniżek na ubezpieczenie OC w PZU? Miałem kilka samochodów ubezpieczonych w PZU i trochę się pogubiłem....
» Witam mam pytanie czy po byłej teściowej należą mi się jakieś pieniądze z mojego ubezpieczenia grupowego pracowników PZU?
» witam czy majac 60% znizki i przerwe 6cio miesieczna trace cale 60%.Ubezpieczenie mialem w generali a teraz przeszedlem do Pzu.
» Czy znizki z motoroweru przechodza na auto?
» Witam.Mam motorower marki komar,ubezpieczam go w Pzu,chcial bym sie dowiedziec czy naliczone znizki beda sie liczyc przy ubezpieczeniu auta.?
» Czy zniżki komunikacyjne w AC przechodzą z żony na męża i odwrotnie ? jest jakaś ustawa na ten temat ?
» Czy nalezy mi sie odszkodowanie jeżeli byłam w ciaży i straciłam ja w 9 tygodniu?Posiadam akt narodzin i zgonu.
» urodziłam w lipcu 2009 czy mogę starać się jeszcze o pieniądze z tytułu urodzenia się dziecka a byłam ubezpieczona grupowo z firmy i jak tak to jakie mi są potrzebne dokumenty DZIĘKUJĘ
» złożyłem wypowiedzenie umowy ubezpieczenia oc/ac u agenta pzu okazuje sie że dokument gdzieś zaginął a ja nie posiadam kopii. pzu domaga się tego dokumentu chodzi o potwierdzenie wypowiedzenia. co mam w takim wypadku zrobić
» Witam. Mam 17lat juz około 2 lat lecą mi znizki jako współwłaścicielowi. Mój ojciec ma 60%znizek.I przydazyła mi sie kolizja motorem z mojej winy ile straci mój ojciec znizek i czy ja tez coś strace.
» Ile się czeka na wypłatę z ubezpieczenia za urodzenie się dziecka???
»  nie z mojej winy mam uszkodzony samochód (spadł śnieg z dachu )czy będę miała obniżoną zniżkę AC
» Jeżeli naprawiam auto z AC to tracę zniżki również w OC
» Czy można ubezpieczyć profesjonalny sprzęt fotograficzny od ryzyk typu: kradzież, rabunek, błąd operatora
» Moja córka jest objęta w pracy grupowym ubezpieczeniem pracowników. Miesiąc temu kierując samochodem była nieumyślnym sprawcą wypadku (wpadła w poślizg) i doznała poważnych obrażeń ciała. Czy w tym przypadku może starać się o odszkodowanie?
» Witam! Od 3 lat mam prawo jazdy i jeżdże kuż drugim autem. Na obu umowach był wpisany mój szwagier, bo posiada 60% zniżkę. Po ilu latach, jak dotąd bezszkodowej jazdy, zniżka przejdzie na mnie i będę mógł wypisać szwagra z umowy?
» jeżeli zrezygnuje [wypowiem] z oc samochód został rozbity to czy zwrócą mi niewykorzystaną składke
» Czy ubezpieczenie obejmuje takze powrot z pracy do domu i odwrotnie?
» witam miałem stłuczkę z waszym klientem,przyznał się do spowodowania wypadku i napisał oświadczenie.Mój samochód jest mocno uszkodzony i nie mogę jechać do waszej siedziby co mam zrobić??
» czy można ubezpieczyć się na wyjazd tygodniowy na narty?
» Witam Chce zakupić motorower z roku 1988 i jeśli posiadam prawo jazdy i i zarejestruje na siebie go to czy bede dostawał jakeiś zniżki które beda przechodzić na znizki wrazie rejestracji samochodu i ubezpieczenia w Państwa firmie. Mam 20 lat i od roku prawojazdy kat. B
» do jakiego czasu pzu może domagać się spłaty zaległej składki AC
» Kupiłem samochód ubezpieczony do maja 2010r. Czy muszę dokonać przepisania polisy na moje aktualne dane osobowe. Z poważaniem Ryszard
» Jestem z synem współwłaścicielem jednego samochodu i mam zniszkę 60% i nie posiadam prawa jazdy czy to ma znaczenie w sytuacji kiedy chcę zakupić samochód dla drugiego syna i uczynić go współwłaścicielem? Czy drugiemu synowi będzie przysługiwała zniszka?
» czy mozna ubezpieczyc auto sprowadzone ale jeszcze niezarejestrowane np na 1 tydzien lub miesiac?
» Sprowadziłam samochód z zagranicy( Unia Europejska), od zakupu auta nie mineło jeszcze 30 dni, jeszcze go nie przerejestrowałam w wydziale komunikacji. Czy istnieje możliwość ubezpieczenia(OC komunikacyjne) takiego pojazdu na na rok czasu na zagranicznych numerach zakładając iż rejestracja pojazdu nastąpi w najblizszym czasie i sprostuje sie ta umowe aneksem?
» korzystałam z 60% zniżki , skradziono mi samochochód, ile % stracę przy ubezpieczeniu kolejnego, nowo nabytego pojazdu u tego samego ubezpieczyciela?
» place składki od roku 1995 do 2009r w sumie 14 lat i zniżkę 60% mam.Dlaczego nie mogę dostać PZU zaświadczenia że mam 6o% zniżki
» witam ile wzrośnie skladka ac? Jestem wlascicielem samochodu 4 letniego i wyceniono szkode która zrobilam sobie sama na ok 2000 zl(wgniotłam drzwi) dziękuje za pomoc
» 17 kwietnia minął termin zapłaty raty ubezpieczenia PZU.jeśli zapłacę ratę 20 kwietnia czy stracę zniżkę?
» czy muszę zgłosić się do pzu aby wypowiedzieć umowę oc
» Miałem stłuczkę samochodem który należy do firmy, w której pracuję.Szkoda została zgłoszona przez firmę i osobę, której auto zostało poszkodowane. Czy i ile stracę zniżki na OC I AC jako właściciel prywatnego auta ubezpieczonego w PZU? W tej chwili mam 50% znizki
» Kto może być współwłaścicielem pojazdu?
» Czy polisa AC obejmuje awarie układu napędowego np. skrzyni biegów? Czy w takim przypadku tracę zniżki na AC ?
» maż nie żyje 2 lata , a zona opłaca dalej oc na meza a nie jest włwscicielka samochodu i nie ma prawo-jazdy. co ma zrobic??
» Witam, Chciałbym się dowiedzieć czy ubezpieczalnia(nie wiem która)może nie uznać winy sprawcy kolizji 2 pojazdów ponieważ ten sprawca nie ma uszkodzonego pojazdu. Ten pojazd zajechał mi drogę z prawej strony(jechaliśmy równolegle ja za nim ok 40m)skręcił ostro w lewo zajeżdżając mi drogę odbiłem też w lewo i uderzyłem w stojący pojazd. Ten który zajechał mi drogę nie ma żadnego zadrapania(wyszedł bez szwanku).Czy jest możliwość uznania jego winy przez ubezpieczyciela??(jeżeli nie ma uszkodzone pojazdu).
» Ile wczesniej przed urodzeniem dziecka nalezy podpisac polise na ubezpieczenie grupowe?
» Co oznacza suma ubezpieczenia dla AC określona w polisie, czy w przypadku wystąpienia szkody całkowitej powinna stanowić wartość pojazdu bezpośrednio przed zdarzeniem, od której winna być odjęta wartość pojazdu po zdarzeniu a różnica stanowić odszkodowanie ?
» czy emeryci maja zniżki przy zawieraniu umów OC i AC z PZU
» Kupiłam auto z Kutna.Poprzedni właściciel miał wykupioną polisę na pół roku,czyli do marca,ja jestem z woj.mazowieckiego,i zaraz po kupnie samochodu w cigu 2-tyg.ubezpiczyłam auto w innej firmie niż poprzedni właściciel.Czy moim obowiązkiem jest konieczne rozwiązać umowę poprzedniego właściciela z PZU,czy nie.W innej firmie ubezpieczyłam za cały rok.Przecież ja nie muszę tam ubezpieczać gdzie miał poprzedni właściciel.Pozdrawiam serdecznie.
» Prowadząc pojazd miałem stłuczkę. Policja orzekła moją winę. Pojazd jest zarejestrowany na ojca, który posiada 3 pojazdy i 60% zniżki. Jakie będą utraty zniżek i czy na wszystkie pojazdy? Jaki będzie okres "odrabiania" tych zniżek?
» Witam. Czy w przypadku zakupu 11-letniego samochodu przysługuje mi możliwość zakupu AC? I czy jest możliwość zakupienia ubezpieczenia tylko od kradzieży,a nie koniecznie całe AC?
» Jestem w orzeczonej separacji zmarł mi tesc nadal jest to według prawa zwiazek małzenski.Czy w zwiazku z tym przysługuje mi odszkodowanie za smierc tescia?Prosze o odpowiedz.
» Witam czy jeśli miałem na siebie zarejestrowany motor przez 5 lat to czy zniżki przysługują mi na samochód?
» mam 18 lat prawo jazdy od 4 miesiecy, bede wspolwlascicielka samochodu wraz z mama ktora ma 60% znizki... czy w tym wypadku znizki mamy beda mialy znaczenie przy zakupie OC i NW
» Czy osoba kupująca odemnie samochód opłacony cały rok z góry może przepisać ubezpieczenie ważne jeszcze 7 m-c na siebie bez mojej zgody
» Dzień dobry.Od 5 lat nie płacę składek bo nie mam samochodu, a miałem 60%. Teraz syn kupuje samochód. Czy będac współwłaścicielem będe mógł liczyć na zniżki?
» Witam, chcialabym ubezpieczyc mieszkanie i sprzet, ktory sie w nim znajduje i oto kilka pytan. Jakie dokumenty musze zlozyc przy ubezpieczeniu mieszkania? Jakie przy sprzcie? Czy musze miec oryginalne faktury zakupu sprzetu? Co, jesli nie mam, bo wyrzucilam kiedys lub dostalam jako prezent? Czy macie rzeczoznawce, czy moge podac rynkowa wartosc tych rzeczy? Co jesli chce ubezpieczyc sprzet, ktory przywiozlam z zagranicy? Musze miec dowod zakupu? Czy jakies dokumenty z Urzedu Celnego? Bede wdzieczna za udzielenie odpowiedzi na ta lawine pytan? :) Pozdrawiam
» Czy zniżki które posiadam ja ma także moja żona?
» Sprzedałam samochód ubezpieczony OC u państwa w firmie. Ubezpieczony był w styczniu. Kupujący zrzekł się ubezpieczenia. Jakie dokumenty wymagane są aby odzyskać część pieniędzy za ubezpieczenie.
» ile się traci zniżek przy 1 stłuczce jako sprawca
» Jestem właścicielką dwóch samochodów osobowych (współwłaścicielem jednego jest mąż). Jednym z nich (zarejestrowanym tylko na mnie) jechał mój syn- spowodował stłuczkę. Jak postąpić w tym przypadku? Co powinnam zrobiw związku z ubezpieczeniem? Czy stracę ulgi na obowiązkowe ubezpieczenie OC - mam 60% zniżki za bezszkodową jazdę.
» Jestem właścicielem dwóch samochodów. Jeden mam ubezpieczony w PZU, a drugi w innej firmie. Czy w wypadku kolizji jednym z nich tracą zniżki na dwa auta?
» witam.w 2006 posiadałem ubezpieczenie ac z 50% zniżek i zgłosiłem szkodę z ac ile stracę zniżek i przez jaki czas?
» posiadam nowy samochód który został zniszczony na parkingu przez osobe trzecia posiadam ubezpieczenie AC w PZU. Samochód w tym przypadku stracił na wartosci rynkowej czy moge odzyskać w jakis sposób te pieniądze DZIEKUJE
» czy otrzymam z mojego ubezpieczenia odszkodowanie za zlamany palec u nogi mojego syna
» Mam 27 lat, od 10 lat posiadam prawo jazdy. Chcę się zapytać po jakim czasie przechodzą na mnie zniżki na ubezpieczenie (obecnie posiadam samochód wspólnie z mama- jako współwłaściciel,mama ma 60% zniżki).
» Czy istnieje mozliwosc przekazania swoich znizek innej niespokrewnionej osobie?

Zadaj pytanie