Auto - ubezpieczenie samochodu OC i AC

Veit Stutz w zarządzie Allianz Polska

2015-02-17 11:52:54
Witold Jaworski, pełniący funkcję prezesa zarządów TUiR Allianz Polska S.A. oraz TU Allianz Życie Polska S.A., złożył w dniu 11 lutego 2015 r. rezygnację z pełnionej funkcji. Jednocześnie Rady Nadzorcze z dniem 11 lutego powołały na stanowisko wiceprezesa zarządów obu spółek Veita Valentina Stutza.

– Zmiana w składzie zarządu nie oznacza zmiany strategii Grupy Allianz względem jej polskich spółek. Polska pozostaje dla Allianz najważniejszym rynkiem w tej części Europy – powiedział dr Manfred Knof, Przewodniczący Rady Nadzorczej TUiR Allianz Polska S.A. oraz TU Allianz Życie Polska S.A.

Veit Stutz jest absolwentem zarządzania na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium oraz studiów MBA w Instituto de Empresa w Madrycie. Ukończył też podyplomowe studia na Wharton Business School w Filadelfii oraz Southern Methodist University w Dallas. Z Grupą Allianz związany jest od 2001 roku. Karierę zaczynał w niemieckiej spółce Allianz Versicherungs-AG jako regionalny szef sprzedaży. W latach 2004-2008 pracował w centrali Grupy Allianz, gdzie jako Innovation Manager a później zastępca szefa projektu Operational Excellence był odpowiedzialny za wdrożenia globalnych projektów sprzedażowych i operacyjnych. Od 2008 roku związany jest z regionem Europy Środkowo-Wschodniej, najpierw jako wiceprezes rosyjskiej spółki Rosno odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, a od 2009 roku jako Chief Business Officer w regionie CEEMA obejmującym Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód i kraje Afryki. Od 2012 roku zasiadał też w Radach Nadzorczych polskich spółek ubezpieczeniowych Allianz.

Veit Stutz ma 40 lat. Jest żonaty, ma trójkę dzieci. Interesuje się muzyką (gra na saksofonie i pianinie) oraz sportem (uprawia narciarstwo, gra w tenisa i w szachy).

Źródło: Allianz

Aktualnosci